Yeşilvadi Projesi tamamlanıyor | Gaziantep Yerel Haber Sitesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Yeşilvadi Projesi tamamlanıyor29.12.2014 14:23

Yeşilvadi Projesi tamamlanıyor

Yeşilvadi Projesi tamamlanıyor


Başkan Tahmazoğlu, "Bu proje ile Gaziantep’e çok ciddi bir park kazandırıyoruz" dedi.


Bu haber 1355 kez okundu.

Türkiye'nin en büyük parkının yapılacağı Yeşilvadi Projesi alanında incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 4 etaba bölünen projenin ilk 3 etabı olan 1 milyon 200 bin metrekarelik yerde yoğun bir çalışma olduğunu ve 2013 yılı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi. 

        7 milyon metrekare alana sahip Yeşilvadi Projesi'nin çok kapsamlı bir proje olduğunu ifade eden Başkan Tahmazoğlu, "Bu proje ile Gaziantep’e çok ciddi bir park kazandırıyoruz. Türkiye'nin en büyük parkı olacak olan bu alan aynı zamanda çok özel değişik aktivitelerin olacağı bir yer olacak. 1 milyon 700 bin metrekare büyüklüğündeki park alanımızın ilk 3 etabı olan 1 milyon 200 bin metrekare alanında ciddi bir çalışma sergiliyoruz. 2013 yılı sonuna kadar bu alanı tamamlamış olacağız. Parkımızın sadece bu etabında çiçek bahçeleri, piknik alanları, meydanlar, açık hava sineması, kültür merkezleri, su kayağı, göletler, kayıklarla gezilecek alanlar, kapalı ve açık oyun alanları, hobi bahçeleri, cami, mini hayvanat bahçesi, yöresel pazar, bisiklet evi, mescit, büfe gibi sosyal aktiviteleri de içine alan çok ciddi bir rekreasyon alanıdır. Burasını Gaziantep’e kazandırmak bizler için çok önemli bir olaydır." dedi.

        Yeşilvadi Projesi'nde en önemli ve zor olanın kamulaştırma olduğunu kaydeden Tahmazoğlu, "Biz zor olan kamulaştırmayı tamamladık. Şimdi yoğun bir şekilde üst yapı çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yıl içerisinde parkımızın önemli bir kısmını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmuş olacağız." diye konuştu. 
Etiketler: gaziantep

Diğer GAZİANTEP haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.fistikhaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Fıstık Haber