Şehit polis gözyaşlarıyla uğurlandı | Gaziantep Yerel Haber Sitesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Şehit polis gözyaşlarıyla uğurlandı29.12.2014 14:30

Şehit polis gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehit polis gözyaşlarıyla uğurlandı


Polis memuru Ferhat Avcı'nın naaşı, düzenlenen resmi törenin ardından memleketi Gaziantep’e gönderildi.


Bu haber 1413 kez okundu. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki gümrük kapısında çıkan olaylarda şehit düşen polis memuru Ferhat Avcı'nın naaşı, düzenlenen resmi törenin ardından memleketi Gaziantep’e gönderildi.

1986 Gaziantep İslahiye doğumlu, Erzurum Polis Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan şehit polis memuru Ferhat Avcı için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü bahçesinde resmi tören düzenlendi. Evli ve bir çocuk babası şehidin cenaze törenine yüzlerce meslektaşı ve çok sayıda askeri yetkili katıldı. Törende şehit eşi Zeynep Avcı ayakta durmakta zorlandı, ağabeyi baygınlık geçirdi. Henüz 3 yaşındaki oğlu Mustafa Avcı ise her şeyden habersiz olup bitenleri izledi. İki bayan polis minik Mustafa’nın başından bir dakika bile ayrılmadı. Sık sık fenalık geçiren acılı şehit babası, polis yardımı ile törene katılabildi. İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, şehit yakınları ve törene katılan misafirlerle yakından ilgilendi. 

Törende konuşan Likoğlu, şehit polisin gönüllü olarak Şanlıurfa’ya göreve geldiğini söyledi. Likoğlu, "Allah kelamında Allah yolunda; Allah için, millet için namus için, vatan için, insanlık için ölenlere ölü demeyin. Zira onlar ölü değildir. Bu arkadaşımız geçici olarak aramızdan ayrılmıştır. Ancak ebediyette makamların en üstününe ulaşmıştır. Bu teşkilatımız ülkenin bütünlüğü, hukukun üstünlüğü ve demokrasinin kutsallaşmasında her dönemde ve her kesimde olabildiğince fedakarane görev yapmıştır ve yapmaktadır. Bu acılı gönümüzde sizler bizi yalnız bırakmadınız.” dedi.

Törende İl Müftüsü İhsan Açık dua okudu. Duanın okunmasının ardından bahçe dışında bekleyen cenaze aracına kadar şehit naaşı omuzlarda taşındı. Burada eşi de tabutun ardından yürüdü. İki bayan polis ve şehit yakınlarının yardımı ile omuzlarda ilerleyen naaşı takip eden şehit eşinin feryatları yürekleri dağladı. Burada son selamlamanın ardından şehidin cenazesi, memleketi Gaziantep’e gönderildi
Etiketler: gaziantep

Diğer GAZİANTEP haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.fistikhaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Fıstık Haber