96 yeni otobüs ulaşımı rahatlattı | Gaziantep Yerel Haber Sitesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> 96 yeni otobüs ulaşımı rahatlattı29.12.2014 14:25

96 yeni otobüs ulaşımı rahatlattı

96 yeni otobüs ulaşımı rahatlattı


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşımda vatandaşlara konforlu ve kaliteli ulaşım çözümleri sunmaya devam ediyor.


Bu haber 1236 kez okundu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi tamamlanarak logo, renk ve diğer çalışmaların tamamlandığı 96 yeni otobüs test sürüşlerini yaparak hizmet ağına katılmaya devam ediyor.10 doğalgazlı, 50 solo ve 36 adet 9 metrelik dizel araçlardan oluşan toplam 96 yeni otobüs Gaziantep ulaşımına nefes aldırırken, ulaşım konusunda vatandaşa sunulan hizmetin de kalitesini yükseltecek.

BU OTOBÜSLER ENGELLİ DOSTU

Engelli dostu, çevreci, modern özelliklere sahip yeni otobüsler test sürüşlerini tamamlayarak kentin çeşitli güzergahlarında hizmet vermeye başlıyor. Otobüsler bu özelliklerinin yanı sıra hatlarda servis sayısının arttırması ile de vatandaşlardan tam not alıyor. Gaziantep’in ulaşım sorununu halkın ihtiyaçları ve menfaatleri doğrultusunda çözmek için alternatifler ürettiklerini yineleyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, özellikle raylı sistemin 3. etabının tamamlanmasından sonra GATEM, KÜSGET, Otogar ve Organize Sanayi Bölgesini kapsayan banliyö taşımacılığının tamamlanmasının ardından ulaşımda büyük ölçüde rahatlamanın yaşanacağını belirtti. Trafik sıkıntısının çözümü için tramvayın yeterli olamayacağını ve bunun yanında otobüs ihtiyacının da var olduğuna dikkat çeken Başkan Güzelbey, “Dolmuşçularımıza yaptığımız çağrı karşılık buldu. 487 dolmuşu otobüse dönüştürerek ulaşımda taşıma kapasitesini yükseltiyoruz. Vatandaşlarımıza çağdaş, sağlıklı, ekonomik ve konforlu ulaşım olanakları sunmak bizim görevimiz. Biz de bunu yeni otobüslerle yerine getirmeyi planlıyoruz” dedi.Otobüsleri bizzat kullanan Güzelbey, otobüslere tam not verdi. Başkan Güzelbey, ulaşıma yeni katılan otobüslerle Gaziantep trafiğinin bir nebze olsun nefes alacağını belirtti.Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Güzelbey, otobüslerde klima, engelli yolcu rampası ve kaldırımlara yaklaşım özelliğinin yanı sıra katlanır yolcu koltuklarının mevcut olduğunu söyledi.Gaziantep’te ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacak olan 96 yeni otobüsün 10 tanesi 18 metrelik doğalgazlı, 50 tanesi 12 metrelik solo tipi, 36 tanesi ise 9 metrelik dizel araçlardan oluşuyor. Bu araçlarda vardiya sistemi ile yedekler dahil, 4’ü bayan 250 şoförün görev yapacak.


Etiketler: gaziantep

Diğer GAZİANTEP haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.fistikhaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Fıstık Haber